"Ювентус" победи "Лацио" и дръпна 4 точки пред "Рома" (ВИДЕО)

"Бианконерите" се наложиха с 2:0

"Ювентус" победи "Лацио" с 2:0 в дербито на 21-я кръг на италианската Серия "А" и вече води с 4 точки пред прекия си конкурент за върха "Рома".

Мачът, който беше под номер 300 за Масимилиано Алегри начело на „бианконерите”, се реши още в първото полувреме.

В петата минута Манджукич намери Пауло Дибала на добра позиция и с прекрасен шут в долния десен ъгъл на вратата аржентинецът откри резултата. Това бе петия гол в кампанията за бившия стрелец на "Палермо".

Второто попадение в срещата падна в 17-та минута. Хуан Куадрадо получи по дясното крило и центрира във вратарското поле, където Игуаин бе изпуснат и с лекота от близко разстояние направи 2:0.

Гостите имаха лек подем в началото на втората част, но не успяха да се възползват от него. Така трите точки закономерно отидоха в сметката на "Ювентус".

"Бианконерите" вече имат 48 точки на върха и са на 4 пред "Рома". "Вълците" посрещат днес "Каляри", а мачът може да гледате от 21:45 ч. по RING.