Категорична победа за Тайбе Юсеин на старта ѝ в Токио

Българката е сочена за един от фаворитите за медал в борбата

Световната шампионка по борба за 2018 г. Тайбе Юсеин започна участието си на олимпийските игри в Токио с категорична победа над Лаис Нунес от Бразилия.

Българката победи с резултат 1:4 своята съперница в категория до 62 кг. и се класира за четвъртфинал, който е по-късно днес. Възпитаничката на треньора Петър Касабов успя да натрупа предимство с две атаки в началото на срещата и да го запази до края.

Юсеин, която има и две европейски титли в актива си, е една от фаворитките за медал в своята категория. Това е второ участие за 30-годишната българка на олимпийски игри. Преди 5 години в Рио де Жанейро тя загуби първата си среща.

На четвъртфинал спортист номер 1 на България за 2018 г. ще се изправи срещу Болортую Кхурелкху от Монголия.

Юсеин е единствена българска представителна на тепиха в Токио днес (3 август). Вчера от олимпийските игри отпаднаха Мими Христова (кат. до 68 кг), Айк Мнацаканян (кат. до 77 кг.) и Кирил Милов (кат. до 97 кг).