"Лацио" грабна Суперкупата след първа победа от 4 години над "Ювентус"

Гол в 93-ата минута донесе титлата на "орлите"

"Лацио" спечели четвърта в своята история Суперкупа на Италия, след като победи шампиона "Ювентус" с 3:2 в драматична среща, която постави началото на новия сезон.

Носителите на купата не бяха вдигали супертрофея от 2009 г. насам. Последната им победа над "Старата госпожа" пък датираше от януари 2013 г.

И този път срещата между двата италиански гранда беше напрегната, а развръзката дойде в продължението на редовното време.

"Лацио" откри резултата чрез Чиро Имобиле, който беше точен от дузпа в 32-ата минута.

9 минути след подновяването на играта през второто полувреме, отново той прати топката във вратата на "Юве".

Резултатът не отказа "черно-белите", които се бяха устремили към рекордна 8-а Суперкупа.

Спряганият за трансфер в "Барселона" - Пауло Дибара беше точен в 85-ата минута. В 90-ата пък прати топката зад Стратикоса от наказателен удар, отсъден срещу него.

Така по всичко личеше, че съдбата на трофея ще се реши в допълнително време или дузпи.

Реферът Давиде Маса даде 6 минути продължение на редовното време. В 3-ата Алесандро Мураджа сложи край на спора, след като беше точен за "Лацио".

Сезонът в Серия "А" започва в края на идната седмица, а всички интересни мачове ще може да гледате пряко по RING.