"Милан" изпрати "Верона" в Серия "Б"

"Росонерите" с категоричен успех, върнаха се в Топ 6

"Милан" победи "Верона" с 4:1 като домакин в мач от 36-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" бяха пълновластни господари на терена и съвсем закономерно стигнаха до лесния успех.

В самото начало на мача Сусо и Кутроне пропуснаха, но в 10-та минута Чалханоглу откри резултата. Пак той имаше още две възможности в рамките само на 3 минути. В 32-та минута Патрик Кутроне нанесе втория удар и прекърши гостите.

Абате довърши започнатото още в началото на второто полувреме, правейки резултата 3:0. След това "росонерите" намалиха оборотите и това даде шанс на гостите. В 70-та минута Ромуло от пряк свободен удар нацели напречната греда след много добро изпълнение, а в 85-та резервата Лий от воле върна едно попадение. В 89-та минута обаче Фабио Борини оформи крайното 4:1.

Така "Милан" има вече 60 точки и изпревари "Аталанта" на шестата позиция поне до утре, докато "Верона" загуби и на теория шансовете си за спасение и от следващия сезон ще играе в Серия "Б".