"Монако" на точка от топ 3 след разгром срещу "Сент Етиен"

Победа с 4:0

С категорична игра и изразителното 4:0 "Монако" спечели гостуването си на "Сент Етиен" в мач от 30-ия кръг на френската Лига 1.

Монегаските са четвърти в първенството, само на точка от третия "Олимпик" Лион и на четири от лидера "Лил". "Зелените" са на 16-а позиция.

Играчите на Нико Ковач започнаха силно и нито за миг не изпуснаха инициативата. В 13-ата минута след игра с ръка на капитана на домакините Дебюши, "Монако" получи дузпа, която Стефан Йоветич не успя да вкара.

Той се разписа обаче само минутa по-късно. В 54-атa Тчуамени покачи на 2:0, а десетина по-късно Софиан Диоп също се записа сред голмайсторите.

Крайният резултат бе оформен от Крепин Диата в 77-ата минута.

Още четири двубоя от 30-ия кръг ще бъдат излъчени на живо по RING през уикенда.

В събота от 14 ч. "Мец" е домакин на "Рен", а от 18:05 ч. е срещата "Ница" - "Олимпик" Марсилия.

В неделя лидерът "Лил" приема "Ним" от 18:05 ч., а дербито от 22 ч. противопоставя отборите на "Олимпик" Лион и ПСЖ.