"Наполи" излъга "Удинезе" и си върна първото място

Минимален успех с 1:0 за "партенопейте"

"Наполи" записа 12-та победа от началото на сезона в Серия "А". В мач от 14-ия кръг на Калчото "адзурите" си тръгнаха с трите точки при гостуването на "Удинезе" след труден успех с 1:0.

Единственото попадение отбеляза Жоржиньо в 31-ата минута. Неаполитанците получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Габриеле Анджела срещу Хосе Кайехон. Зад топката вместо щастния изпълнител Дрис Мертенс застана Жоржиньо. Италианският национал стреля, Симоне Скуфе отрази удара му, но при добавката Жоржиньо все пак се разписа.

До края на мача нямаше чисто голови положения. В 55-ата минута Стипе Перица отправи удар с глава, но топката премина над напречната греда на вратата на "Наполи".

Така "Наполи" отново е на върха в Серия "А". Тимът на Маурицио Сари води с актив от 38 точки, 2 повече от втория "Интер" и 7 пред "Ювентус" и "Рома", които са с по мач по-малко.