Наполи надигра Рома и се върна в битката за върха в Серия А (ВИДЕО)

"Адзурите" спечелиха дербито с 2:0

Наполи спечели домакинството си на Рома с 2:0 в най-интересния мач от 10-тия кръг на Серия А. Успехът е от голямо значение за неаполитанците, които се завръщат в битката за първите места в шампиона, след като започнаха сезона неубедително.

На стадио "Сан Паоло" в Неапол тимът на Рафа Бенитес поведе още в 3-ата минута с гол на аржентинския нападател Гонсало Игуаин. Домакините продължиха да играят със страхотна динамика и до края на първата част удари на Хамшик и Кайехон срещнаха гредите. Именно испанецът оформия крайния резултат в 85-ата минута с осмия си гол за сезона, а тимът му нанесе едва второ поражение на столичния гранд от началото на шампионата.

Преди изиграването на останалите двубои от кръга Наполи се изкачи до трета позиция с 18 точки, а Рома остава на второ място с 22.