Серията няма край: Девета поредна загуба за "Удинезе"

"Каляри" победи "фриуланите" с 2:1

С гол на Лука Чепители в 84-тата минута "Каляри" победи с 2:1 "Удинезе" в първия мач от 32-рия кръг на италианската Серия "А".

Сардинци се оказа догонващи в резултата още в 10-ата минута, когато "Удинезе" откри резултата след гол на Кевин Лазаня, който бе точен от непосредствена близост.

Равенството обаче бе възстановено много бързо. В 21-вата минута Лука Чигарини уцели страничната греда от пряк свободен удар, но при добавката Леонардо Паволети изравни с глава.

Така се стигна до 84-тата минута, когато Чепители се извиси над всички при едно изпълнение на корнер и с глава отбеляза за 2:1.

Победата изкачи "Каляри" на 14-о място в класирането с 32 точки, докато "Удинезе" допусна деветата си поредна загуба. В подреждането тимът от Удине заема 13-о място с 33 точки.