Нов важен успех за "Сасуоло"

"Неровердите" с минимална победа над 10 от "Фиорентина"

"Сасуоло" се наложи с 1:0 над гостуващия "Фиорентина" в среща от 34-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Джузепе Якини записаха осми мач без поражение в калчото, а с втория си пореден успех събраха 37 точки и се утвърдиха на 13-ото място, като вече са на 9 точки над зоната на изпадащите.

"Фиорентина" остана девети с 51 точки, след като допусна втора последователна загуба.

Гостите играха повече от час с човек по-малко, след като Бриан Дабо получи втори жълт и червен картон в 30-ата минута, след като задържа опитващия се да се откъсне Доменико Берарди.

Домакините бързо се възползваха от числения си превес и в 41-ата минута Матео Политано реализира единствения гол с хубав шут от дъгата пред наказателното поле.

Сасуоло продължи да доминира и след почивката, но Политано, Антонио Рагуза и Алесандро Матри пропуснаха да направят успеха по-убедителен от изгодни позиции.