"Олимпик" Марсилия измъкна точка от "Лил"

Без победител на "Велодром"

Twitter

Отборите на "Олимпик" Марсилия и "Лил" не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1 в среща от 4-ия кръг на френската Лига 1. И двете попадения паднаха след почивката, след като първото полувреме предложи малко интересни положения за зрителите по трибуните на "Велодром".

"Лил" показа повече агресия и в 43-ата минута можеше да открие резултата. Зеки Челик стреля към вратата от дистанция и свари неподготвен Стив Манданда, но вратарят все пак успя да реагира и спаси.

В началото на второто полувреме "мастифите" поведоха. Луис Араужо овладя топката на границата на наказателното поле, след което стреля технично в левия ъгъл, за да открие резултата.

В 63-ата минута голмайсторът на гостите можеше да реализира и второ попадение, но изстрелът му бе спасен от Манданда.

Седем минути по-късно марсилци уцелиха греда след удар от дистанция на Валентин Ронже. След натиск, в 85-ата минута домакините стигнаха до изравнително попадение чрез точен удар на Валер Жермен.

С това равенство марсилци са седми със седем точки, а "мастифите" - пети с осем.