"Олимпик" Марсилия очаквано не срещна трудности с "Дижон" (ВИДЕО)

Тимът на Хорхе Сампаоли се изкачи до шестото място в Лига 1

"Олимпик" Марсилия очаквано не срещна трудости при домакинството си на опашкаря "Дижон", побеждавайки го с 2:0 в последен мач от 31-ия кръг на френската Лига 1.

На "Велодром" "бяло-сините" доминираха, но трябваше да чакат до продължението на първата част, за да открият резултата. Тогава аржентинският защитник Леонардо Балерди се разписа след подаване на Димитри Пайе.

Крайното 2:0 бе оформенo в 79' от друг бранител - Алваро Гонсалес, а с асистенция отново се отчете Пайе.

Така ОМ записа осма победа в 12-е сблъсъка с "Дижон" във всички турнири, при 3 равенства и един успех за "кукумявките" - с 2:1 на 17 март 2012 г. Любопитното е, че тогава сред голмайсторите за "Дижон" бе бившият играч на ЦСКА Юнус Санкаре.

С успеха тази вечер марсилци се изкачиха до шестата позиция в класирането, която заемат с актив от 48 точки - една зад петия "Ланс", но и на 13 от четвъртия "Олимпик" Лион. "Дижон" остава закотвен на дъното с едва 15 точки.

В следващия кръг "Марсилия" на Хорхе Сампаоли гостува на "Монпелие" (10 април /събота/, 22:00 ч., RING), а "Дижон" на "Монако" (11 април /неделя/, 18:05 ч., RING).