Осакатеният ПСЖ оглави Лига 1

Парижани победиха "Ним" с 4:0

ПСЖ е новият лидер в Лига 1. Макар и без редица от звездите си, парижани победиха категорично "Ним" с 4:0.

Почти 80 минути домакините играха с човек по-малко след изгонването на Ландре. Два гола за тима на Томас Тухел вкара Килиан Мбапе, а Пабло Сарабия и Флоренци добавиха по един.

В 12-ата минута Лоик Ландре влезе много неразчетено в краката на съперник и получи директен червен картон.

Резултатът бе открит от Мбапе в 32-ата минута. Френският национал бе изведен сам срещу вратаря на 'Ним", излъга стража се разписа за 0:1.

В 67-ата минута удар на Флоренци срещна лявата греда.

В 78-ата минута италианският полузащитник все пак се разписа. Сарабия центрира и бившият халф на "Рома" засече с глава в мрежата – 0:2.

5 минути по-късно Мбапе направи резултата класически. Сарабия се отчете с втората си асистенция, след като намери световния шампион в наказателното поле, който стреля в долния десен ъгъл на Рейне.

В края на срещата Сарабия оформи крайното 0:4.

По този начин столичани се изкачиха на върха във временното класиране с равен брой точки с "Рен" - по 15, но с по-добра голова разлика. "Ним" заема 13-ото място с 8 пункта.