"Реал" се изложи на "Бернабеу", но продължава напред за Купата

Мадридчани стигнаха само до 2:2 с втородивизионния "Нумансия"

"Реал" Мадрид продължава с колебливите си изяви и през 2018 г. На своя "Сантяго Бернабеу" "белите" завършиха наравно 2:2 с втородивизионния "Нумансия" в среща-реванш от осминафиналите за Купата на Краля.

Въпреки това те продължават напред в турнира с общ резултат 5:2, след като в първия мач се наложиха с класическото 3:0.

Мадридчани заложиха предимно на резерви. "Реал" откри в 10-ата, когато Лукас Васкес засече с глава центриране на Дани Карвахал. Впоследствие тимът на Зинедин Зидан се отпусна и в 45-ата минута влезлият като смяна само 4 по-рано Гийермо Фернандес изравни, завършвайки отлична контраатака.

След почивката "Реал" се активизира и си върна аванса в 59-ата минута с нов гол на Васкес.

Сценарият обаче се повтори - "Белия балет" намали оборотите и пак допусна резултатът да бъде изравнен. В 82-ата минута, с красиво изпълнение, Гийермо Фернандес за втори път прати топката в мрежата зад Кико Касийя, оформяйки крайното 2:2.

"Нумансия" завърши двубоя с 10 души заради втори жълт картон на Дани Калво.