"Реал" се измъчи, но взе минимален аванс срещу "Леганес"

Мадридчани поглеждат към полуфиналите за Купата на краля

"Реал" Мадрид спечели с минималното 1:0 гостуването си на "Леганес" в първия двубой между двата тима от 1/4-финалите за Купата на краля.

Така тимът на Зинедин Зидан записа първи успех след 3 мача без победа във всички турнири.

"Лос бланкос" бяха в резервен състав, а единственото попадение на "Естадио Бутарке" бе дело на Марко Асенсио в 89-ата минута.

След продължителен период на скука за зрителите, в 34-ата минута "Реал" създаде първата добра голова възможност в срещата. Матео Ковачич се озова очи в очи с вратаря Нерео Шампейн, но стреля покрай целта.

Втората част беше равностойна, като и двата тима направиха пропуски.

В 89-ата минута обаче Иско подаде към Тео Ернандес по лявото крило, той центрира, а Марко Асенсио засече топката във вратата на "Леганес" - 0:1.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" в испанската столица е на 24 януари (сряда) от 22:30 ч. и също ще бъде излъчен шряко по bTV Action.