Сампдория с категоричен успех у дома

Катастрофа за Верона още до почивката

Сампдория спечели домакинството си от деветия кръг на Серия "А" с 4:1 срещу Верона. Основата за тази хубава победа бе поставена още през първата част, когато домакините реализираха три гола.

Първо се разписа Муриел в 11 -тата минута, а в 28 -та Зуканович с плонж засече ценриране пред вратата на гостите за 2:0.

Третият гол за домакините дойде в последните секунди на първата част, когато Едер изведе с чудесно подаване Сориано сам срещу вратаря Рафаел и той вкара за 3:0.

След паузата гостите заиграха по- агресивно, но синьо- белите наказаха в 53- тата минута първата грешка на отбраната на Верона допусната след паузата.  Сега се разписа Едер, за когото това бе 7 - ми гол в шампионата този сезон.

Почетно попадение за гостите реализира Йонита в 75 -тата минута на мача, но катастрофата за играчите на  треньора Мандорлини вече бе факт.