"Селта" шокира "Реал" на "Бернабеу" (ВИДЕО)

Кралският клуб с втора загуба в рамките на 4 дни

"Селта" изненадващо победи "Реал" Мадрид с 2:1 като гост в първа среща между двамата тима от четвъртфиналите на турнира за Купата на краля.

Резултът на стадион "Сантиаго Бернабеу" в испанската столица Мадрид бе открит в 64', когато Тео Бонгонда проби по левия фланг и центрира, а в опита си да избие топката Марсело я прати право в краката на Яго Аспас. Голмайсторът на гостите с лекота реализира.

Пет минути по-късно Марсело се реваншира за грешката си, изравнявайки с красив удар от въздуха.

В ответната атака обаче "Селта" отново поведе, като автор на попадението стана Джони. До края на срещата "небесносините" запазиха крехкия си аванс и гледат уверено към реванша след седмица.

За "Реал" днешата загуба е втора в рамките на четири дни. В неделя "белите" отстъпиха и на "Севиля" в двубой от Примера дивисион.

Преди това "Реал" бе в серия от 40 поредни мача без поражение във всички турнири.

Сега кралският клуб има само точка аванс на върха в Ла Лига, макар и с мач по-малко, а вече е и с единия крак извън Купата на краля.

Реваншът със "Селта" на негостоприемния "Балаидос" във Виго е на 25 януари (сряда) и ще бъде излъчен пряко по телевизия RING.