"Севиля" попари "Атлетико" с късен обрат

Андалусийци спечелиха с 2:1 първия 1/4-финален двубой за Купата на краля

"Севиля" изненадващо победи "Атлетико" Мадрид с 2:1 като гост в мач от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на краля.

Тимът на Винченцо Монтела губеше до 79-ата минута, но след това осъществи пълен обрат.

На "Уанда Метрополитано" домакините откриха резултата с гол на Диего Коста в 13-ата минута... или поне така си мислеха. Попадението обаче бе отменено заради нарушение на нападателя.

До почивката и двата тима създадоха добри положения, но до попадения не се стигна.

През втората част "Атлетико" бе по-активен. "Дюшекчиите" трябваше да чакат до 73-ата минута, за да поведат. Разписа се Диего Коста, като този път голът бе редовен.

Радостта на мадридчани не трая дълго. Седем минути по-късно "Севиля" изравни след автогол на вратаря Мигел Анхел Моя, който реагира слабо на един рикошет и боксира топката в мрежата зад себе си.

В самия край на срещата Хоакин Корея отбеляза победния гол - 2:1 за гостите.

Реваншът на "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля е след седмица.