"Торино" промуши "Интер"

"Биковете" победиха с 1:0 и записаха трети пореден успех

"Торино" победи "Интер" с 1:0 у дома в ранния неделен двубой от 31-ия кръг в италианския шампионат.

След 11 минути игра Иван Перишич не успя да се възползва от грешка в защитата на домакините, а вратарят Салваторе Сиригу спаси опита му за прехвърлящ шут. Седем минути по-късно Сиригу парира опит за гол на Антонио Кандрева.

В 20-ата минута удар с глава на Перишич падна върху горната греда на вратата на "биковете".

Четвърт час след това Адем Ляич се разписа с удар от наказателното поле след асистенция на Лоренцо де Силвестри.

След почивката "Торино" беше по-активният отбор на терена. В 54-ата минута Ляич центрира от фаул, но ударът на Де Силвестри беше спасен от Самир Ханданович. Само три минути след това нов опит за гол на Ляич не намери целта.

В 70-ата минута далечен шут на Рафиня срещна гредата на вратата на "Торино", който след тази победа има актив от 45 точки в средата на класирането в италианския шампионат.

"Интер" заема четвърта позиция с 59 спечелени точки.