Верона взе глътка въздух (ВИДЕО)

"Жълто-сините" победиха Болоня като гост

Намиращият се на последно място отбор на Верона надви с 1:0 Болоня в мач от 31-ия кръг на италианското първенство по футбол, с което спечели за първи път като гост през сезона и за трети като цяло. Верона е с актив от 22 точки и изостава с шест от отбора на Карпи, който е първи над чертата на изпадащите в Серия "А".

Бразилският централен защитник Самир Сантош, дебютант след преотстъпване под наем от испанския Гранада, вкара единствения гол в мача в 42-та минута, когато засече с глава центриране от корнер на Федерико Вивиани и оформи крайното 1:0 в полза на гостите. Те бяха без ветерана Лука Тони, който получи почивка от треньора Луиджи Делнери.

Отборът на Болоня, който е с три поредни загуби, дели 11-ото място в класирането с Торино, Аталанта и Емполи. Четирите тима имат по 36 точки и водят с осем пред изпадащите.