Биха си дузпи, после играха продължения

Куриоз от турнира за Купата на Словения

Във футбола първо са продълженията, а после - дузпите. Не и в мача за Купата на Словения между ИБ 1975 и Рогашка. Там събитията се развиха наобратно.

Въпреки че елитния Рогашка влезе в двубоя като фаворит, четвъртодивизионният ИБ 1975 поведе в 85-ата минута. Съперникът успя да изравни и редовното време приключи при 1:1.

Реферът разпореди да се пристъпи към изпълнение на дузпи. Футболистите на Рогашка бяха по-точни и празнуваха класирането си на осминафиналите.

Шоуто обаче тепърва предстоеше. Съдията повика двата отбора обратно на терена, отмени резултата и ги накара да изиграят две продължения по 15 минути. Рогашка вкара два гола и в крайна сметка триумфира с 3:1.

Недоразумението е заради особеност на регламента. При 1/32-финалите на турнира при равенство в редовните 90 минути се изпълняват директно дузпи. ОТ следващата фаза обаче вече се играят продължения.