Наказаха съдиите, заклали Ливърпул

Заради отменения гол срещу Тотнъм

Съдийската организация на Висшата лига реши заедно с ръководството на Лигата да санкционира реферите, които ощетиха Ливърпул срещу Тотнъм (1:2).

След катастрофална комуникация между съдиите на терена и VAR асистентите, бе отменен чист гол на Ливърпул, а първи последствията от усетиха Дерън Ингланд и Дан Куук.

Те трябваше да помогнат в двубоите Нотингам Форест - Брентфорд, както и Фулъм - Челси, но бяха свалени от нарядите. Все още не ес знае дали ще им бъдат наложени допълнителни санкции.

Ливърпул завърши мача с девет души заради червени картони на Къртис Джоунс и Диого Жота, а Жоел Матип си вкара автогол в шестата минута на добавеното време.

Мърсисайдци отбелязаха първото попадение в мача, след като Луис Диас бе изведен зад гърба на отбраната и преодоля вратаря Гилермо Викарио.

За изненада на всички обаче, голът на колумбиеца бе отменен заради засада, посочена от страничния рефер след попадане на топката в мрежата.

Ситуацията така и не бе прегледана, а по-късно представители на съдиите признаха, че неизползването на системата за видеоповторения е било груба грешка.

"Дарън Ингланд, VAR на мача между Тотнъм и Ливърпул, и Дан Куук (негов помощник), ще бъдат заменени за мачовете Нотингам Форест - Брентфорд и Фулъм - Челси", съобщават от съдийската комисия.

"Крейг Поусън ще замени Ингланд като четвърти съдия на първия мач, а Еди Смарт получава наряд за втория".