Геройства на Везенков и драма смълчаха Истанбул (ВИДЕО)

Олимпиакос е все по-близо до класиране на Финалната четворка в Евролигата

Александър Везенков и Олимпиакос направиха огромна крачка към Финалната четворка в Евролигата. Българинът и неговите съотборници оцеляха срещу Фенербахче със 72-71 в третата среща от четвъртфиналите, която се проведе в „Юлкер Спортс Арена“.

Драмата бе пълна и мачът предложи множество обрати, но във финалните акорди Везенков и Костас Слукас направиха така, че селекцията на Йоргос Барцокас да се приближи до своята цел. Гърците си върнаха предимството в серията и се откъснаха с 2-1 победи срещу състава, воден от Димитрис Итудис.

Четвъртият мач е на 5 май (петък) и отново ще бъде изигран в Истанбул, а още тогава пред „червено-белите“ се открива шанс да откажат турците от мечтите им за билет в Каунас.

Снимка: euroleague.net

Домакините имаха известно предимство в откриващите минути и в края на дебютната част стигнаха до разлика от 6 точки. Следващият период бе този на обратите, а в крайна сметка гърците демонстрираха по-добро лице и на голямата почивка се оттеглиха при 38-35.

„Фенерите“ не останаха безучастни и още в третата част си върнаха лидерството, за да се изстрелят с 6-точков актив след 30 минути игрово време. Отборът от Истанбул докосваше победата в заключителната четвърт, но избухване на Везенков и кош със сирената в края на мача на Слукас пратиха радостта в гръцкия лагер.

Везенков намери място в стартовата петица и се оказа една от причините „червено-белите“ да се доберат до важния успех. Българският национал демонстрира железни нерви и точен мерник в решаващите моменти, поставяйки името си сред реализаторите. Крилото се отчете със 17 точки, 4 борби и 1 отнета топка за 26 минути, прекарани на паркета.

От неговите съотборници Костас Слукас остави на сметката си 25 точки и 6 аисистенции.

Тайлър Дорси бе над всички за „фенерите“ с 21 точки, Тони Джекири записа 15 и борби.