Везенков отново се оказа загадка за Фенербахче (ВИДЕО)

Българският национал изнесе нова лекция на турците в плейофите на Евролигата

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха първа грешна стъпка в плейофите на Евролигата и се отдалечиха от Финалната четворка. Българинът и неговите съотборници отстъпиха драматично пред Фенербахче със 78-82 във втората среща от четвъртфиналите, която се изигра в Двореца на мира и дружбата.

Селекцията на Йоргос Барцокас държеше съдбата си в свои ръце през огромна част от мача, но в заключителните секунди баскетболистите на Димитрис Итудис взеха верните решения, за да си тръгнат доволни от Пирея. Това се оказа достатъчно да се стигне до 1-1 победи.

Следващите два мача се местят в Истанбул, където всичко може да стане ясно. Третият двубой ще бъде изигран на 3 май (сряда).

Домакините демонстрираха защо са смятани за фаворити още в началото за отрицателно време се сдобиха със солидна преднина, която в края на дебютния период стигна 14 точки. Гостите демонстрираха много по-добро лице в хода на следващата десетка, но гърците не допуснаха срив и се оттеглиха в съблекалнята при 37-34.

На старта на третата част лидерството продължи да бъде притежание на „червено-белите“, които след 30 минути игрово време се отскубнаха с 5-точков аванс. Това не стъписа турците, тъй като предизвикаха пълен обрат още в откриващите минути на заключителната четвърт. Драмата продължи да властва на паркета, но във финалните акорди „фенерите“ намериха начин да откраднат успеха.

Везенков намери място в стартовата петица и отново се оказа загадка за защитата на отбора от Истанбул, както и в първия мач. Българският национал не пропусна да блесне с реализаторските си възможности и се доближи до дабъл-дабъл, но дори това не спаси тима от Пирея. Крилото напусна паркета с 18 точки, 7 борби, 1 асистенция, 2 откраднати топки и 11/11 от линията за изпълнение на наказателни удари за 33 игрови минути.

От неговите съотборници Костас Слукас се разписа с 18 точки.

Карсън Едуардс даде тон на победителите с 16 точки. По 15 нанизаха Джонатан Мотли и Найджъл Хейс-Дейвис, който се отчете още с 6 борби и 5 асистенции.