Сакраменто громи, тиха вечер за Везенков (ВИДЕО)

Кийгън Мъри избухна с 47 точки

Любомир Асенов, LAP.BG

Сакраменто разгроми Юта със 125:104 като домакин в Golden 1 Center. Александър Везенков записа 11 минути игра, в които се отчете с 3 точки, 2 асистенции и 4 борби. За последно Саша реализира 3 точки на 22 ноември при загубата срещу Ню Орлийнс Пеликанс.

Лидерът на Кингс срещу "джазмените" бе младокът Кийгън Мъри. Основният конкурент на Везенков за място в стартовата петица се развихри с 47 точки, от които 12 тройки, което е абсолютен рекорд за "кралете". Към сметката си той добави 8 борби и 2 асистенции.

За Джаз над всички бе гардът Колин Секстън с 26 точки.

Това бе втори пореден успех за Кингс и победа №15 от началото на сезона. Калифорнийци са пети в класирането на Запад, а следващият им мач ще бъде срещу Вашингтон в ранните часове на 19 декември.

Не пропускайте днес интервюто на Димитър Тасев с Везенков в ефира на "120 минути".