Везенков се превърна в кошмар за Фенербахче (ВИДЕО)

Българинът и неговите съотборници с вярна крачка на старта в плейофите

Александър Везенков и Олимпиакос тръгнаха подобаващо в плейофите на Евролигата. Българинът и неговите съотборници матираха Фенербахче със 79-68 в първа среща от четвъртфиналите, която се изигра в Двореца на мира и дружбата.

Първото полувреме не предвещаваше подобен край, но през второто селекцията на Йоргос Барцокас не срещна проблеми да наложи волята си. По този начин гърците направиха първа крачка към Финалната четворка в турнира на богатите и поведоха с 1-0 победи срещу състава, воден от Димитрис Итудис. Вторият мач от серията е на 28 април (петък), като „червено-белите“ отново ще домакинстват.

Размяната на серии властваше на паркета в откриващите минути и в края на встъпителния период гостите намериха сили да се откъснат с 2 точки. Тенденцията не се промени особено и в следващата десетка, но това не спря домакините да се оттеглят в съблекалнята при 37-35.

Гърците нямаха никакво намерение интригата да бъде жива и на старта на третата част намериха пътя към двуцифрената разлика, която след 30 минути игрово време бе 12-точков актив. В заключителната четвърт турците показаха нови признаци на живот и направиха опит да се закачат, но тимът от Пирея охлади ентусиазма им и оттам връщане нямаше.

Везенков бе селектиран в стартовата петица и не пропусна да се превърне в кошмар за защитата на „фенерите“. Българският национал не доигра мача, тъй като получи удар в устата, но дори това не го спря да поведе листата на реализаторите и да се доближи до дабъл-дабъл. Крилото се прибра в съблекалнята с 19 точки, 6 борби, 3 асистенции за 28 минути, прекарани на паркета.

Айзея Канън се разписа с 18 точки и 6 точни снаряда отвъд дъгата за настоящите шампиони на Гърция. Шакил МакКисик го последва с 11.

Джонатан Мотли бе над всички за турците с 15 точки и 7 борби. Дишон Пиер регистрира 13 точки и 5 асистенции.