Везенков след 33 точки в Гърция: Не мога да говоря за баскетбол

Това, което се случи е неописуема трагедия, играта остава на заден план, каза националът ни

Facebook

Александър Везенков и Олимпиакос триумфираха за 16-ти пореден път в Гърция. Селекцията на Йоргос Барцокас се справи като гост с Колосос Родос след 80:79.

Българският национал остави срещу името си 33 точки, 7 борби, 4 асистенции и 1 чадър за 35 минути игрово време, но след срещата не му се говореше особено за случилото се на паркета.

„Не мога да говоря за баскетбол, знам, че ще омаловажа усилията на Колосос, но това, което се случи в Гърция, е неописуема трагедия. Баскетболът остава на заден план. Шокиран съм, надявам се, че това ще бъде последното нещо, което ще бъде допуснато от органи и държавата.

Снимка: Facebook

Няма нужда от думи, когато си заминават животи", коментира тежкото ни крило по повод трагедията в Темпейската долина, при която по-рано през седмицата 57 души загубиха живота си след тежък сблъсък между два влака.

„Колосос изигра страхотен мач, нека продължим напред. Имаме мачове във вторник и в четвъртък. Това е клише и животът продължава, но се надявам, че ще бъде направено това, което трябва. Мога да кажа, че не играхме добре. В последните няколко дни не играем добре.

Във вторник ни предстои среща с един от най-добрите отбори в Европа (бел. ред. - домакинство на Барселона), но мисля, че няма нужда да говорим за баскетбол. Нека тези, които загубиха живота си, да почиват в мир. Кураж на семействата им", завърши Везенков пред медиите в южната ни съседка.