Бари се завърна с гол, но друг излезе от строя (ВИДЕО)

Левски победи минимално Спортист Своге в контрола

Левски спечели с 1:0 срещу Спортист Своге в контролна среща, играна на "Герена". Победното попадение за "сините" отбеляза завърналият се след 565 дни лечение на контузия Билал Бари.

Двубоят се игра в две полувремена по 35 минути, което бе договорено между двамата треньори - Николай Костов и Георги Чиликов.

Левски може и да си върна Бари, но загуби титуляр. Зимното попълнение Фабио Лима получи разтежение още преди почивката и отстъпи мястото си на Джавад Ел Джемили.

Първото чисто голово положение в срещата се откри пред гостите в 21', когато Ариф Ферадов излезе сам срещу Николай Михайлов, но опитният вратар се намеси.

В добавеното време на първата част Ел Джемили пропиля добра възможност. Бари все пак откри резултата в 40' с глава след центриране на патрик Мислович от корнер.

Последваха пропуски на Калоян Стефанов и Мартин Кръстев от северозападния тим.

В крайна сметка Левски опази крехкия аванс и вече гледа към домакинството на Славия на 29 март.