"Левски" продължава да буксува в Първа лига

"Сините" направиха 1:1 с "Локомотив" Пловдив

"Левски" продължава да буксува в Първа лига! "Сините" завършиха 1:1 с гостуващия "Локомотив" Пловдив в мач от 15-ия кръг. По този начин столичният гранд удължи на 3 двубоя серията си без успех в шампионата.

Тимът на Станимир Стоилов владееше инициативата в дълги периоди от срещата на ст. "Георги Аспарухов", но направи куп пропуски. След като Ивелин Попов даде аванс на домакините в 18', "сините" пропиляха няколко чисти положения, а в големия грешник се превърна Роналдо.

"Локомотив" се възползва и стигна до точката четвърт час преди края, когато резервата Джовани отбеляза с първия точен удар за "железничарите" в мача.

До края гостите се бранеха умело, за да си тръгнат непобедени от столицата. С точката "смърфовете" са четвърти във временното класиране с актив от 29, а "Левски" остава на петата позиция с 26.

В следващия кръг "сините" приемат ЦСКА 1948, докато "Локомотив" гостува на "Пирин" Благоевград.

Съставите

"Левски": Пламен Андреев, Жереми Петри, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев (87 - Асен Митков), Георги Миланов (80 - Шеху), Уелтън, Роналдо, Ивелин Попов (75 - Марин Петков)

"Локомотив": Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Матеус Дуарте, Пиер Зебли, Георги Каракашев (53 - Джовани), Бабакар Дион (83 - Александър Василев), Бирсент Карагарен (88 - Луан), Димитър Илиев, Преслав Боруков (87 - Милош Петрович)