Рикардиньо с два гола за "Левски" в контрола

Новото попълнение Рикардиньо вкара два гола и бе с основна заслуга за трети при победата на "Левски" с 3:2 срещу латвийския ФК "Рига" в контрола в Дубай.

"Рига" получи правото да изпълни дузпа в 20-ата минута на срещата и българският нападател на латвийците Георги Минчев реализира.

Две минути по-късно Рикардиньо бе препънат в наказателното поле, за което "Левски" получи правото да изпълни дузпа. Асен Чандъров шутира в средата и реализира за равенство 1:1.

В 30-ата минута Уелтън напредна по лявото крило, след което центрира и Ивелин Попов засече от воле, но топката не намери очертанията на вратата.

През втората част Пламен Андреев замени Николай Михайлов на вратата.

В първите минути Иля Коротковс задържа Илиян Стефанов, за което си получи втори жълт и респективно червен картон.

"Сините" поведоха в 50-ата минута, когато Попето центрира от ъглов удар и Рикардиньо засече топката с крак във вратата на съперника, давайки преднина на "сините".

В 60-ата минута Патрик-Габриел Галчев и Филип Кръстев замениха Андриан Краев и Илиян Стефанов, а пет по-късно пък Марин Петков влезе на мястото на Уелтън.

Минути по-късно Ивелин Попов получи извеждащо подаване от Роналдо по десния фланг, след което върна на бразилица и той се озова на чиста позиция. Неговият удар обаче премина покрай дясната греда.

В 70-ата минута "Рига" изравни - 2:2.

Рикардиньо, който бе забравен от бранителите в наказателното поле в 76-ата минута, си спря топката и я прати в мрежата, за да възстанови преднината на столичани.