Саша Илич: По този начин се печелят титли (ВИДЕО)

Важното е, че спечелихме трите точки, заяви наставникът на столичани

ЦСКА спечели с 1:0 срещу Спартак Варна на стадион „Българска армия“ в Първа лига . По този начин „червените“ си върнаха предимството от 4 точки пред втория Лудогорец. Старши треньорът Саша Илич отбеляза, че подобни победи водят до спечелването на титли.

"Изключително труден мач. Контролирахме мача, особено през първото полувреме. Вкарахме гол на време, пропуснахме няколко положения. Когато не успееш да вкараш втори гол, в последните 15 минути малко се паникьосваш и се притесняваш, че можеш да получиш попадение. Важното е, че спечелихме трите точки. Сега има пауза, за да възстановим играчите.

Наясно съм, че ще има и други мачове, в които няма да изглеждаме добре, но ще има такива, в които може би играем много добре, но няма да постигнем резултата, който искаме. По този начин се печелят титли. Трудно победихме, но така е най-сладко. Продължителността на добрата ни игра трябва да е по-дълга“, добави той.

Имаме още много мачове и всички ще бъдат трудни до края. Аз забелязвам, че всички отбори в челото на класирането печелят много трудно. Този начин се забравя, трябва да мислим за следващите, които са срещу Славия и Левски. Това са много тежки съперници“, завърши Илич.

От своя страна наставникът Димитър Димитров сподели, че за Спартак всеки мач ще бъде финал заради голямото изоставане от другите отбори в класирането.

Не успяхме да реализираме усилията на целия отбор. Липсва ни класа в завършващия удар. В началото започнахме неуверено, но в процеса на мача изравнихме играта и имахме своите възможности. Най-малко можеше да не загубим този мач.“

Трябва повече работа и увереност - това е единственият шанс. Мисля, че в дълги периоди от мача не бяхме по-слабия отбор. В много от мачовете не заслужавахме да загубим, но липсата на гол изключително много ни тежи. Има го напрежението. Всеки мач ще бъде финал за нас с това изоставане. Вярвам на момчетата и ще се борим докрай“, каза Херо.