Изгонен Моуриньо спъна Юнайтед в Лига Европа (ВИДЕО)

Специалния не спести нищо на съдията

Фенербахче на Жозе Моуриньо и гостуващият Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в чакания с голям интерес двубой от третия кръг в Лига Европа.

Специалния не изневери на стила си и беше изгонен в 57' заради бурни претенции за дузпа.

Португалският наставник все пак спъна бившия си отбор и го остави без победа. Равенството е трето поредно за "червените дяволи", като те отново пропиляха аванс.

Тази вечер, на ст. Шюкрю Сараджоглу, Юнайтед поведе с първата си добра атака. След четвърт час игра Джошуа Зиркзее проби и намери Кристиан Ериксен, който отбеляза с лекота. 7 минути по-късно Маркъс Рашфорд пропиля отлична възможност, преди Мануел Угарте да спре удар на Душан Тадич на голлинията.

Вратарят на гостите Андре Онана отрази няколко изстрела на Юсеф Ен Несири, но мароканският нападател успя да изравни в началото на втора част.

Снимка: EPA

В 57' главният съдия Клеман Тюрпен прецени, че няма нарушение срещу Брайт Осави-Самюъл в наказателното поле, а решението му вбеси Моуриньо, който получи директен червен картон.

До края стражът на домакините Доминик Ливакович показа класа и равенството се запази.

В четвъртия кръг - на 7 ноември, Юнайтед приема ПАОК на капитана на България Кирил Десподов, докато Фенербахче ще гостува на АЗ Алкмаар.