Еквадор изпусна да стъпче "лалетата"

"Ла Три" направиха 1:1 с Нидерландия

Еквадор направи крачка към едва второ класиране за елиминациите на световно първенство, но може само да съжалява за пропусната победа. Южноамериканците завършиха 1:1 с фаворита Нидерландия в мач от група 1 на мондиала в Катар.

И двата тима навлязоха със самочувстие в двубоя на "Халифа Стейдиъм" в Доха, след като записаха победи в откриващия кръг. "Лалетата" поведоха още в 6' чрез Коди Гакпо, който стана едва вторият нидерландец, разписвал се в първите си два мача на световни финали. Преди него това направи настоящият му съотборник Мемфис Депай през 2014 г.

Селекцията на Луис ван Гаал така и не убеди в по-високата си класа.

Еквадорците поеха инициативата и възстановиха равенството малко преди почивката чрез Первис Еступинян. Голът обаче не беше зачетен след видеопреглед, тъй като реферът прецени, че Джаксън Поросо пречи на вратаря Андрис Ноперт.

"Ла Три" не се отчаяха, а излязоха вдъхновени след почивката. В 49' Енер Валенсия беше точен за 1:1 и вече е автор на последните 6 гола за тима на световни финали.

Впоследствие Гонсало Плата бе спрян от напречната греда и отборът на Густаво Алфаро се задоволи само с точка. Тя означава, че в последния кръг "Ла Три" трябва единствено да избегне загуба срещу Сенегал, за да си осигури място на осминафинал.