Триумфът на Левски в СНИМКИ и ВИДЕО

"Сините" с конфортна победа с 2:0 над Шкупи в Европа

Левски спечели с 2:0 гостуването си на Шкупи в първи мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Попаденията отбелязаха Уелтън през първото полувреме и резервата Роналдо в добавените минути на мача.

А тук може отново да изгледате победата на Левски в Скопие:

Ценният успех дойде при изключително напрегната обстановка в Скопие. Преди двубоя привърженик на Левски беше наръган при нападение от местни фенове и се наложи да бъде опериран по спешност. Други деветима българи бяха арестувани заради хулигански прояви при влизането си на стадион "Тодор Проевски".

"Сините" играха тактически грамотно и взеха чудесен аванс преди реванша на "Георги Аспарухов" следващата седмица. Те извадиха и късмет при две ситуации - нападател на Шкупи не уцели вратата след груба грешка на Пламен Илиев, а по-късно Кристиян Димитров изби топката точно пред голлинията.

Дебют за Левски направи френският халф Асими Фадига, който влезе като резерва. А защитата не допусна гол в първия си мач след трансфера на Ноа Сонко Сундберг в Лудогорец.

Левски пък записа единствената българска победа в Европа тази седмица. В същия турнир ЦСКА и ЦСКА 1948 загубиха съответно с 0:2 от Сепси и с 0:1 от ФКСБ, а Лудогорец стигна само до 1:1 с Олимпия Любляна в Шампионската лига.

Националният стадион на Северна Македония пък предложи покъртително състояние на терена. Тревната настилка беше далеч от стандартите за футболната игра и е цяла чудо, че не се стигна до травми.