Драма, скандали и пет гола: Ювентус победи Рома в дербито на Серия А

"Бианконерите" постигнаха шести пореден успех в калчото

Шампионът Ювентус победи претендента Рома с 3:2 в дербито от шестия кръг на италианското футболно първенство Серия А. Двубоят в Торино бе изключително напрегнат и драматичен, завършвайки със скандални сцени между футболистите на двата тима.

Домакините поведоха след точно изпълнена дузпа от Карлос Тевес в 27-ата минута, но пет по-късно легендарният капитан на "вълците" Франческо Тоти изравни резултата също от наказателен удар. В 44-ата минута Рома постигна пълен обрат с попадение на Хуан Итурбе. Авансът на вълците обаче бе заличен в последните секунди на първата част, когато Тевес вкара втора дузпа за Ювентус. Това бе и шестият гол на аржентинския нападател в шампионата.

През второто полувреме играта бе равностойна, но домакините все пак стигнаха до трите точки със страхотен гол от воле на Леонардо Бонучи в 86-ата минута. Малко след това Алваро Мората и Костас Манолас получиха черверни картони, след като двамата почти стигнаха до ръкопашен бой, предотвратен от техните съотборници.

В класирането Ювентус е лидер с пълен актив от 18 точки и вече има аванс от три пред Рома. Сампдория заема трета позиция с 14 точки, а Удинезе е четвърти с 13.