5 от 5 за Григор Димитров срещу Хуркач, следва Алкарас (ВИДЕО)

Най-добрият ни тенисист е на четвъртфинал в Маями за първи път

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, се класира за четвъртфиналите на "Мастърс" турнира в Маями (САЩ) за първи път в кариерата си.

Гришо продължава напред, след като отново победи Хуберт Хуркач (Полша) с 2:1 (3:6, 6:3, 7:6/3/) в двубой, продължил 2 часа и 43 минути.

Така българинът си осигури мач със световния №2 и водач в основната схема Карлос Алкарас (Испания), който елиминира с 2:0 (6:3, 6:3) Лоренцо Музети (Италия) за близо час и половина на корта.

С класирането си за четвъртфиналите Димитров стана деветият активен тенисист, който успява да стигне до тази фаза на всички 9 турнира от сериите "Мастърс 1000". Той се нареди до Новак Джокович, Рафаел Надал, Анди Мъри, Гаел Монфис, Марин Чилич, Доминик Тийм, Стефанос Циципас и Александър Зверев.

Тазвечершният му съперник Хуркач е един от любимите противници за Григор в тура. Двамата са се сблъсквали вече 5 пъти на ниво АТР, а Димитров е спечелил всеки един от тях.

Серията срещу неговия добър приятел започна с 2:1 в четвъртфиналите в Индиън Уелс през 2021 г., продължи с успехи с 2:1 в четвъртфиналите в Монте Карло през 2022 г., 2:0 на осминафинал в Ротердам и 2:1 в четвъртфиналите в Париж през миналия сезон.

По-голям кошмар на Хуркач е единствено лидерът в световната ранглиста Джокович. Сърбинът има 7 победи от 7 мача срещу поляка.