Гришо отново се разправи с Хуркач и е на полуфинал в Париж

Очаква Циципас или Хачанов крачка преди спора за трофея

Григор Димитров продължава победния си ход в Париж! Най-добрият български тенисист се класира за полуфиналите, след като спечели с 2:1 сета (6:1, 4:6, 6:4) срещу Хуберт Хуркач (Полша) за час и 40 минути на корта.

Така Гришо запази перфектния си баланс срещу този съперник. Успехът е четвърти пореден за първата ни ракета в сблъсъците помежду им на ниво АТР.

В полуфиналите Димитров очаква победителя от двойката Стефанос Циципас (Гърция) - Карен Хачанов (Русия).

Димитров пое контрола върху мача с ранен пробив, а до края на първия сет доминираше и даде само гейм на съперника.

Във втората част, обаче, Хуркач започна да намира най-силното си оръжие - сервиса. Полякът не даде много шансове на хасковлията при собственото си подаване, а в десетия гейм успя да реализира първия си пробив, за да изравни резултата.

Решителният трети сет също продължи равностойно, но в седмия гейм Димитров успя отново да пробие и това се оказа ключово, за да стигне до втори пореден полуфинал в сериите "Мастърс" след Шанхай в средата на миналия месец и общо девети в кариерата си.

Така Григор изравни най-доброто си постижение в Париж. Той се класира за полуфиналите в зала "Берси" и през 2019 г. Тогава отпадна от световния №1 Новак Джокович след поражение с 0:2 сета (6:7/5/, 4:6) в оспорван двубой, продължил час и 39 минути.

По пътя към фазата на най-добрите 4 тази година Димитров, намиращ се в блестяща форма, се справи последователно с Лоренцо Музети (Италия), Даниил Медведев (Русия), Александър Бублик (Казахстан) и Хуркач, срещу който записа 40-ата си победа за сезона.

Полуфиналът е шести за Димитров от началото на календарната 2023 г. след тези в Ротердам, Женева, Вашингтон, Чънду и Шанхай.