"Левски" победи "Академия Пандев" и спечели трофея в памет на Георги Соколов

Нов гол на Роналдо и два на Билал Бари

"Левски" победи северномакедонския вицешампион "Академия Пандев" с 3:1 в контрола, след която на тима бе връчена купата "Георги Соколов" в памет на легендата на "сините", от чието рождение се навършиха 80 години.

Два гола за успеха вкара Билал Бари, а още в шестата минута резултатът откри новият нападател Роналдо, след страхотен пас от сънародника му Уелтън.

Лошата новина за Станимир Стоилов е, че Ивелин Попов се контузи още в началото на мача и даде знак да бъде сменен, като на терена се появи Билал Бари.

"Сините" започнаха силно и още в шестата минута Уелтън надбяга защитата на гостите, центрира остро и Роналдо засече отблизо топката във вратата. Това бе трети гол за бразилеца в последните две контроли.

В 34-ата минута "Левски" поведе с 2:0, след като Анте Блажевич центрира, а Билал Бари майсторски с глава насочи топката в мрежата.

В 70-ата минута Бари направи преднината на "сините" класическа, като след изпълнение на корнер Андриан Краев игра с глава, но на пътя на топката застана Бари, който вкара за 3:1.

В 82-рата минута ветеранът на "Академия Пандев" и брат на Горан Пандев - Сашко Пандев, се разписа за крайното 3:1.