Арсенал продължава да диша във врата на Манчестър Сити
Лондончани отново се доближиха до действащите шампиони във Висшата лига
Арсенал отново показа, че няма намерение да се отказва от титлата във Висшата лига. Футболистите Микел Артета сразиха Нюкасъл s 2:0 в мач от 35-ия кръг.
Arsenal keep their title hopes alive after winning an absorbing encounter#NEWARS pic.twitter.com/vUkUKWVDoI
— Premier League (@premierleague) May 7, 2023
На „Сейнт Джеймс Парк“ Мартин Йодегор отбеляза за „артилеристите“, а Фабиен Шер си вкара автогол. Лондончани продължават да дишат във врата на лидера Манчестър Сити. Тимът от Лондон все още заема второто място във временното класиране с 81 точки, а „гражданите“ са с 82, но и с мач по-мало. „Свраките“ пък са трети в английския елит с 65 точки.
На 14 май (неделя) Арсенал ще домакинства на Брайтън, докато ден по-рано Нюкасъл ще има визита на Лийдс.
Гостите не се забавиха да открият резултата и го направиха още в 14-та минута. Тогава Мартин Йодегор отправи далечен шут и матира защитата на домакините.
В 79-та минута „артилеристите“ си подсигуриха победата. Габриел Мартинели навлезе в съперниковото наказателно поле и центрира по земя, а Фабиан Шер протегна крак и прати топката в собствената си врата.