Шестодивизионен отбор е на 1/8-финал за ФА Къп

Мейдстоун Юнайтед отстрани Ипсуич

Сензационното представяне на аматьорския Мейдстоун Юнайтед в Купата на Футболната асоциация продължи и в четвъртия кръг, след като шестодивизионният тим победи Ипсуич Таун с 2:1 като гост.

"Трактористите" играят в Чемпиъншип и са с цели 98 места пред съперника си в йерархията на английския футбол, но магията на ФА Къп отново се прояви.

На "Портман Роуд" домакините доминираха и на три пъти удариха греда през първото полувреме, преди да бъдат наказани от Ламар Рейнолдс две минути преди почивката.

Ипсуич изравни в началото на втората част чрез Джереми Сармиенто и когато всички си мислеха, че гостите няма да издържат на натиска, поредица от добри спасявания на техния вратар Лукас Коволан и гол на Сам Корн в 66-та минута им донесоха легендарен успех.

Така Мейдстоун Юнайтед се превърна в първия шестодивизионен отбор в историята, който достига осминафиналите във ФА Къп.

Тимът от Кент започна участието си в турнира от предварителните квалификации, където записа последователни победи над тимове от девета, седма и шеста дивизия, за да се класира за първия кръг, в който се включват и професионални отбори.

Там момчетата на Джордж Елокоби победиха Чешам (седмо ниво), Бароу (4), Стивънидж (3) и Ипсуич (2).

Сега Мейдстоун мечтае за домакински сблъсък с отбор от Висшата лига в осминафиналите, което би било най-големият момент в 32-годишната история на клуба. Жребият за следващия кръг ще се тегли в неделя.