Пет поред за Сакраменто, Везенков с 5 точки и 4 борби (ВИДЕО)

Звездата на Кингс Ди'Арън Фокс отказа Сан Антонио с 43 точки

Александър Везенков и Сакраменто елиминираха Сан Антонио от новия турнир в НБА. В оспорван мач в Тексас „кралете“ се справиха с "шрпорите" - 129:120, след като в началните минути изоставаха с 18 точки.

Победата е пета поредна за Сакраменто и втора в турнира, с колкото е и Минесота. Сан Антонио пък вече е с три загуби и окончателно загуби шанс да продължи в следващата фаза.

Везенков бе на паркета близо 17 минути, повечето от които през първото полувреме, като завърши с 5 точки и 4 борби.

Страхотен мач за победителите изигра Ди'Арън Фокс, който завърши с 43 точки, 8 борби и 7 асистенции. Домантас Сабонис също бе близо до "трипъл-дабъл" - 27 точки, 14 борби и 7 асистенции.

Зак Колинс отбеляза 28 точки за Сан Антонио и овладя 8 борби, а новата звезда Виктор Уембаняма се прибра в съблекалнята с 27 точки и 9 борби.

Следващият мач на Кингс е в понеделник сутрин от 2:30 ч. българско време - гостуване на Далас.