Везенков пада, Моуриньо гледа (ВИДЕО)

Фенербахче надигра Олимпиакос с 82:71

Спортист №1 на България за последните две години Александър Везенков се завърна със загуба в Евролигата. Олимпиакос отстъпи на Фенербахче със 71:82.

Мачът в изпълнената до краен предел зала "Юлкер Спортс Арена" бе наблюдаван и от треньора на футболния Фенербахче - Жозе Моуриньо.

За последно българският национал стъпи на паркета на мач от най-силния европейски клубен турнир на финала на надпреварата през сезон 2022/23. Тогава той вкара 29 точки на Реал Мадрид, но "червено-белите" от Пирея не можаха да станат европейски шампиони, губейки със 78:79.

View this post on Instagram

A post shared by Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Тази вечер Везенков започна като титуляр и остави срещу името си 11 точки и 4 борби за 31 минути на терена. Възпитаниците на Йоргос Барцокас имаха аванс от 4 точки на почивката (36:32), но допуснаха тежък срив през второто полувреме, загубено с 35:50.

При стрелбата си той бе 3/4 от средна дистанция, 1.2 зад арката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Моузес Райт се отчете с 15 точки и 7 борби от неговите съотборници. Шакил МакКисик се разписа с 13 точки.

Уейд Болдуин бе над всички за турците с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции.