Магнит за трофеи (ВИДЕО)

Визитката на Едуардо Камавинга е впечатляваща

Едуардо Камавинга е магнит за трофеи. Футболистът брани цветовете на Реал Мадрид от 2021 година, а за този период може да се похвали с богата колекция от титли и купи.

Французинът вече е спечелил всички възможни трофеи, които може завоюва в историята на мадридчани. Това стана факт, след като селекцията на Карло Анчелоти ликува с Купата на краля след 2:1 на финала срещу Осасуна. Преди това полузащитникът добави във визитката си титлата в Ла Лига, Суперкупата на Испания, трофея в Шампионската лига и този от Световното клубно първенство.

През настоящия сезон френският национал има 52 мача във всички турнири и 1 асистенция на сметката си за „лос бланкос“. 20-годишният талант е най-младият футболист който може да се похвали със съответните трофеи. До този момент рекордът се държеше от легендарния Икер Касияс. На сметката на Камавинга личи и Купата на Франция, която спечели при престоя си в Рен, както и златото от Лигата на нациите с националния тим на „петлите“.

Снощната спечелена Купа на краля пък се оказа под №20 в историята на Реал. Така столичани се превърнаха в първия испански клуб, който завоюва 100 трофея в историята си.