Багата загуби за четвърти път в UFC

Единодушно съдийско решение за Марчин Тибура

Николай Василев

Благой Иванов-Багата загуби с единодушно съдийско решение (27-30, 28-29, 28-29) от Марчин Тибура при завръщането си в октагона на UFC в Лас Вегас.

След първите два рунда битката бе сравнително равностойна- 38:45 "значими удари" за поляка, разменено надмощие в двете части. В третата част обаче Марчин свали Иванов и не го пусна да стане повече от 3 минути, което се оказа решаващо за крайния изход.

"Знаех, че ще е трудно да го сваля. След като първите 2 рунда бяха равностойни решихме, че трябва да атакувам в третия и успях да го направя", заяви Марчин след края на мача.

Багата вече е със съотношение 3 победи и 4 поражения в UFC, като има още две битки от настоящия си договор с най-силната ММА организация в света.

Той обаче вероятно ще изпадне от топ 15 на ранглистата на претендентите в тежка категория.