Мусиала и Гюндоган класираха Германия на осминафинал (ГАЛЕРИЯ)

Имаше ли обаче нарушение при първия гол срещу Унгария?

Домакинът Германия е първият осминафиналист на Евро 2024! Тимът на Юлиан Нагелсман стигна до елиминационната фаза след победа с 2:0 срещу Унгария в Щутгарт.

Този път нямаше разгром, както срещу Шотландия (5:1) на откриването, но Бундестимът отново беше по-добрият на терена.

На МХП Арена германците откриха резултата в 22' чрез Джамал Мусиала. При ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за нарушение на капитана Илкай Гюндоган срещу Вили Орбан.

Претенциите на гостите бяха отхвърлени след консултация със системата за видеоповторения (VAR), но съмненията в правотата на решението на рефера Дани Макели (Нидерландия) остават.

Унгария можеше да изравни веднага след това, но Мануел Нойер изби удар на Доминик Собослай. Малко преди почивката попадение за "маджарите", отбелязано от Роланд Шалай, не беше зачетено заради засада.

Барнабаш Варга бе близо до 1:1 в 60', а 7 минути по-късно Гюндоган удвои аванса на Германия, възползвайки се от отлично подаване на левия бек Максимилиан Мителщед.

В последния четвърт час домакините се разминаха с класически успех заради два пропуска на резервата Лерой Сане.

Германците опазиха чиста мрежа в 90', когато Орбан стреля към опразнената врата, но Йозуа Кимих изби с гърди от голлинията. При разбъркването топката срещна ръката на Емре Джан от домакините, но реферът не посочи бялата точка.

Така Германия продължава напред, докато Унгария излиза срещу Шотландия в последния кръг, преследвайки задължителна победа.