Модена и Трея с победи в Серия А1

Getty Images/Guliver Photos

Волейболният шампион на Италия Трея постигна трета поредна победа в Серия А1. Играчите на треньора Алберто Джулиани нанесоха първа загуба на Равена след успех с 3:0 гейма като гост. Те спечелиха отделните геймове с 25:16, 25:23 и 25:15 точки. Родният представител Жани Желязков се появи в игра за домакините и отбеляза 4 точки.

Трея се изкачи на второ място в класирането с 9 точки. Лидер с пълен актив от 12 е Модена, който продължава фантастичното си представяне след четвърта поредна победа. Този път "жълто-сините" спечелиха изключително убедително гостуването си на Милано с 3:0 гейма (25:20, 25:17, 25:15).

В другите мачове от деня Тодор Скримов завърши с 1 точка за успеха на Латина с 3:2 като гост на Молфета. Финалистът от миналия сезон Перуджа пък надигра Падова с 3:0.

В първите два двубоя от 4-тия кръг Тренто допусна изненадващо поражение от Верона с 0:3, а Матей Казийски отбеляза 9 точки за шампионите от 2013 година. Легендата Христо Златанов пък завърши с 5 точки за Пиаченца при победата над Чита Ди Кастело с 3:0.