Реал стъпи на световния връх

Емблемата Касияс с нов рекорд

Getty Images/Guliver Photos

Реал Мадрид спечели световното клубно първенство. Това стана след успех във финала срещу аржентинския Сан Лоренсо с 2:0. Резултатът в мача игран в Маракеш откри Серхио Рамос след удар с глава в 37-ата минута. В началото на второто полувреме пък Гарет Бейл вкара и втори гол, оформяйки крайното 2:0. Успехът осигури на Реал четвърти трофей от световно клубно първенство в този формат на турнира, както и от предхождащия го мач за Междуконтиненталната купа. По този начин Кралския клуб се изравни с Милан, който също има четири купи. Вечерта в Мароко бе специална за вратаря Икер Касияс, който изигра своя мач № 700 за Реал и постигна нещо трудно повторимо в съвременния футбол. В кариерата си на футболист в испанския гранд, той вече спечели всички значими състезания като триумфира с титлата в Испания, Купата и Суперкупата на страната,победител е в Шампионска лига,носител на Суперкупата на Европа, Световната и европейската купа с тима на Испания. Вчера Кристияно Роналдо пък също привлече вниманието на зрителите върху себе си, като след края на двубоя демонстративно подмина президента на УЕФА Мишел Платини. Следващия официален мач на Реал Мадрид е на 4 януари, когато тимът гостува на Валенсия в мач от Примера дивисион.