Везенков вдъхнови "Олимпиакос" за обрат срещу "Зенит"

Пореден силен мач на българския национал

euroleague.net

Александър Везенков с нов силен мач в Евролигата. Българското крило помогна на "Олимпиакос" за обрат срещу "Зенит" Санкт Петербург и победа със 75:61 (15:28, 15:13, 24:15, 21:5) в мач от редовния сезон на най-силния европейски клубен турнир.

Везенков прекара на паркета почти 30 минути, като се отличи с 13 точки и 6 борби.

Гръцкият тим изоставаше от руснаците до почивката, но след това успя да обърне резултата в своя полза, макар че в един момент пасивът бе 17 точки.

"Олимпиакос" заема 12-ото място в класирането, докато "Зенит" е осми.

Василис Спанулис изигра един от най-силните си мачове за настоящия сезон, като вкара 16 точки за "Олимпиакос". Шакийл Маккисик завърши с 13 точки, точно както Везенков.

Кевин Пангос бе най-резултатен за "Зенит" с 20 точки и 7 асистенции, а Алекс Пойтрес и Матеуш Понитка записаха срещу имената си съответно по 11 и 10 точки.