Интер гилотинира Ювентус и е на финал за Купата на Италия

Федерико Димарко се превърна в герой за тима от Милано

Интер си подпечата мястото на финала в турнира за Купата на Италия. Футболистите на Симоне Индзаги триумфираха в Дерби д'Италия, след като надделяха над Ювентус с 1-0 във втория мач от полуфиналите на стадион „Сан Сиро“.

Овациите за „нерадзурите“ обра Федерико Димарко, който наниза единственото попадение през първото полувреме. Първият мач между двата отбора завърши при 1:1, което се оказа достатъчно за Индзаги и компания да си проправят път напред. По този начин тимът от Милано за първи път спечели срещу торинци в историята за купата на страната.

В спора за трофея Интер ще срещне печелившия от двойката между Кремона и Фиорентина. „Виолетовите спечелиха първия мач с 2:0, а вторият предстои след по-малко от 24 часа.

Резултатът бе открит още в 15-та минута. Федерико Димарко намери пролука в защитата на гостите, а след това бе изведен от Николо Барела, за да отбележи и единствения гол.

До края на мача „нерадзурите“ отново бяха по-настоятелни, но до второ попадение не се стигна.