Манчестър Сити помете Уест Хем в рекордна вечер за Холанд

Норвежецът влезе в историята на Висшата лига

Манчестър Сити продължава да бъде безпощаден и фиксира пореден триумф на сметката си във Висшата лига. Настоящите шампиони матираха Уест Хем с 3:0 в отложен мач от 33-ия кръг.

На „Етихад Стеймдиъм“ в ролята на голмайстори за „гражданите“ влязоха Нейтън Аке, Фил Фоудън и Арлинг Холанд, но за последния мачът имаше по-специално значение. Норвежкият феномен отбеляза гол №35 и подобри рекорда за най-много попадения в рамките на един сезон в английския елит. Нападателят задмина Алан Шиърър и Анди Коул, които имат по 34 за една кампания.

Тимът от Манчестър може да се похвали със 79 точки във временното класиране, като има и мач по-малко от втория Арсенал, който е със 78. „Чуковете“ пък са едва 15-и с 34 точки. На 6 май (събота) Сити ще приеме Лийдс, докато ден по-късно Уест Хем ще бъде домакин на Манчестър Юнайтед.

Двата отбора не успяха да се разпишат през първото полувреме, но домакините развалиха статуквото през второто. Още в 50-та минута "гражданите" откриха резултата след пас на Риад Марез към Нейтън Аке, който прониза мрежата на гостите.

20 минути по-късно дойде и моментът за историята. Холанд демонстрира своята скорост и преодоля стража на „чуковете“, за да удвои резултата.

В 85-минута класиката бе фиксирана от Фил Фодън, който с безпощаден удар матира Лукаш Фабиански.