Доминация: Селтик завоюва нова титла на Шотландия (ВИДЕО)

Момчетата на Анджелос Постекоглу защитиха златото от миналия сезон

Селтик добави втора поредна и общо 53-а титла на Шотландия. Момчетата на Анджелос Постекоглу спечелиха като гости на Хартс 2:0 в мач от 34-ия кръг.

Точни за „келтите“ бяха Кього Фурухаши и Хюн-Гю О, които вкараха през второто полувреме. Домакините останаха човек по-малко преди почивката, когато Александър Кокрейн получи червен картон, което улесни допълнително задачата на „зелено-белите“ да станат шампиони за девети път в последните 10 сезона.

„Келтите“ са недостижими на върха в шотландския елит с 95 точки четири кръга преди края, докато Хартс е четвърти с 48. Освен това „детелините“ няма как да бъдат настигнати от Рейнджърс, които заемат втората позиция с 82 точки.

Първото полувреме не предложи голове, но това се промени през второто. В 67-та минута Кього Фурухаши откри резултата, а дейно участие за попадението имаше неговият сънародник - Рео Хатате, който му асистира.

13-минути по-късно Хюн-гю О  влезе от резервната скамейка и оформи крайното 2:0, за да прати в екстаз „зелено-белите“.